Kanal İstanbul Projesiyle ilave nüfus etkisi nasıl olacak? Çevre ve şehircilik bakanlığı Açıkladı

Kanal İstanbul Projesiyle ilave nüfus etkisi nasıl olacak? Çevre ve şehircilik bakanlığı  Açıkladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum dün konuk olduğu programda Kanal İstanbul Projesine yöneltilen eleştirilere net yanıtlar verdi. Bakan Kurum, Kanal İstanbul’un ilave nüfus getirmeyeceğini söyledi.
Bu projeyi yeni şehir projesi ile karıştırılmaması gerektiğini söyleyen bakan sözlerine söyle devam etti.

MURAT KURUM’DAN KANAL İSTANBUL AÇIKLAMASI

Yüksek Fiyatlar Günlük Kiralık Evlere Yaradı! Pandemi Sonrası Talepler Patladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum dün öğlen saatlerinde tvde verdiği bir roportajda şunlara değindi. Gazeteci Anıl NESİM’e açıklamalarda bulunan Çevre Bakanı Murat Kurum ve tabi ki kendine yöneltilen sorulara da içten cevaplar verdi. Konuk oldugu tv programında konuşmasına bakanlığın devam eden çalışmaları ve bu sene içerisinde başlayacak olan yeni projeler ve hedeflerine ilişkin açıklamlarda bulunan Bakan Kurum, Kanal İstanbul sorusuna su şekilde cevap verdi.

Murat Kurum, Kanal İstanbul Projesiyle kente ek 400 bin kişinin daha geleceği iddialarının gerçek olmadığını söyledi. Proje ile inşa edilecek konutlarda kimlerin oturacağını açıklayan Murat Kurum “Böyle bir şey olmadığını bilimsel olarak söylüyoruz. Buraya ilave şehir gelmeyecek.400 bin ilave nüfus gelecek. 400 bin ilave rezerv konut yapıp, Bağcılar’daki Başakşehir’deki insanları güvenli şekilde buraya getireceğiz” açıklamasında bulundu. 

0 DAİRE HABERİ VERİLDİ

Konuşmasında Türkiye geneli yeni konut projeleri için de açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum açıklamanın kısa süre içerisinde yapılacağını duyurdu. Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklayacağı proje ile tüm Türkiye genelinde alt gelir grubu ve orta gelir grubunda insanlara EV satışları olacağını söyledi. 


05302731122
Whatsapp
Konum
Call Now ButtonHemen Ara