İstanbul Yeni Londra Olma Yolunda

İstanbul Yeni Londra Olma Yolunda

İstanbul Yeni Londra olma yolunda. İstanbul’da emlak krizinin patlak verdiği bu günlerde , yüksek fiyatlara rağmen ev bulamayan kiracılar zor günler geçiriyor. Emlakçıların günümüzde açık artırma ile ev kiralayama başladığı dillere düşmüş durumda. En uygun kira bedeli günümüzde 6-7 bin TL arasında başlamakta bu fiyatlara ev bulabileceğiniz evler sınırlı. Başlıca Uygun fiyatlı evlerin bulunduğu ilçeler Arnavutköy, Sultangazi , Bağcılar , Zeytinburnu , Pendik , Kurtköy bunlar bazı uygun ilçeler arasında. Emlakçılar ilana bir daire koyduğunda ilana koyduğu fiyatın daha üstünü verenler olduğunu dile getiriyor.

İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Aşa, konuyla ilgili olarak şunları kaydetti:

“EV SAHİPLERİ; KİRACILAR ARASINDA REKABETİ KIZIŞTIRMAK İÇİN BU SİSTEME GİDİYOR”

Konuya değinen İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Aşa’ysa şunları kaydetti:

*Çok yaygın olmamakla birlikte bize de bu konuda şikayetler geliyor. Ev sahipleri ve bazı emlak ofisleri kiracılar arasında rekabeti kızıştırmak için bu sisteme gidiyor. Aslında bir pazarlık usulü gibi uygulanıyor. Serbest piyasada her ürün için bir pazarlık yapılır. Ancak bu durumu kötüye kullanan ve haksız yere fahiş fiyat uygulayan kişileri de şikayet etmek gerekiyor.


*Kiracıyı mağdur eden fahiş fiyat artışı olduğu an cezai uygulama yapılır. Fırsatçılık ve fahiş fiyat cezası uygulanabilir. Kötü niyetle yapılıyorsa, manipülasyon varsa bunların cezası var. Kiralamak isteyenlerin tespit ve şikayet etmeleri gerekiyor. Usulsüzlük durumunda şikayetler Ticaret Bakanlığı’nın il müdürlüklerine iletilebilir.

Emlak Pazarlama Uzmanı Egemen Duralgil Aşa’nın sözlerine Şunları ekledi
Bu durun bir pazarlık usulü gibi uygulanıyor bazı şikayetleri bizde alıyoruz. Evini kiraya vermek isteyen bireyler emlakçılara baş vuruyor bu süreçte emlakçılar daireyi en uygun kişiye kiralıya bilmek için gerekli işlemleri yapıp çeşitli ilan sayfalarına koyuyor ve dairenin üzerine ilanlar yapıştırıyor bu durum neticesinde evin fiyatını almak isteyen kiracılar emlakçıyı hiçe sayıp ev sahiplerine ulaşmaya çalışıyor. Bu durum ev sahibinde benim evim çok kıymetli uyguna veriyorum hissi yaratıyor ve fiyatlar birazda bu sebeple yükseliyor.

emlak artisi
05302731122
Whatsapp
Konum
Call Now ButtonHemen Ara