İmar affı gelecek mi ? 2023 imar affı. Son Dakika İmar affı.

İmar affı gelecek mi ? 2023 imar affı. Son Dakika İmar affı.

İmar affı gelecek mi ? 2023 imar affı. Son Dakika İmar affı.
İmar barışı olarak da hitap edilen son dönemde gündemden düşmeyen ve yüz binlerce T.C. vatandaşınının beklenti içinde olduğu imar barışının ne zaman geleceği akıllarda soru işareti. Önceki imar barışı için araştırma yapan bireyler, imar barışı hakkındaki son haberlerden haberdar olmak istiyor. Peki 2023’te imar affı gelcek mi ?İşte, imar affı hakkında son durum..


İmar barışındaki son durum on binlerce kişiyi ilgilendiriyor son durumu merak eden vatandaşlar .”İmar affı ne zaman çıkacak?” bu soruyu soruyor. İmar affı çıkacak mı ?İmar hakkındaki son durum nedir ?Bu yazımızda bu sorulara yanıt arayacağız.

tapu kadastro1 1

İMAR BARIŞI”İMAR AFFI” NEDİR?

İmar mevzuhatına göre yapılmayan gecekondu bina villa çiflik evi v.b yapıların sorunlarını düzenleyen kanuna verilen isimdir .İmarsız arsaların üzerine yapılan.Tarla vasıflı taşınmazların üzerina yapılan yapıların sorunları İmar affı kanununca düzenlenmektedir.

1948’den Bugüne İmar Afları

* Bin dokuz yüz atmış altı Yılı yedi yüz yetmiş beş Sayılı Yasa

* Bin dokuz yüz yetmiş altı Yılı bin dokuz yüz doksan Sayılı Yasa
* Bin dokuz yüz seksen üç Yılı iki bin seksen beş Sayılı Yasa

* Bin doku yüz seksen dört Yılı iki bin dokuz yüz seksen bir Sayılı Yasa

+ Bin dokuz yüz seksen altı Yılı üç bin iki yüz doksan Sayılı Yasa

Yapı kayıt belgesi ne zaman çıktı?
Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine İlişkin Usul ve Esaslar 06.06.2018 tarihli ve 30443 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmış ve Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından 06.07.2018 tarihinde yayımlanan 2018/8 sayılı Genelge ile cins değişikliği ve kat mülkiyeti işlemleri düzenlenmiştir


tasoluk toki

İMAR BARIŞI KANUN TEKLİFİ MECLİS KOMİSYONUNDA NE ZAMAN GİRDİ ?

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici tarafından TBMM’ye ilk kez 25 Temmuz’da sunulan kanun teklifi 11 Ekim’de TBMM Başkanlığı tarafından komisyona sevk edildi. Bu günlerde konunun tartışılması bekleniyor.
Komisyona gönderilen kanun teklifinde .“ruhsatsız veya ruhsat eklerine uymayan yapıların kayıtlarının tutulması ve imar affı sağlanması amacıyla Yapı Kayıt Belgesi başvuruları için daha evvel belirlenmiş zamanın 31 Aralık 2022 tarihine kadar uzatılması , daha önce bu sürelerden kaynaklı belgeleri iptal edilenler hakkında tesis edilen idari işlemlerin ve para cezalarının iptal edilmesi” maddesine yer veriliyor.

Esila Emlak Kart 6
05302731122
Whatsapp
Konum
Call Now ButtonHemen Ara