ÇATALCA ARSA FİYATLARI GÜNCEL 02.01.2023

ÇATALCA ARSA FİYATLARI GÜNCEL 02.01.2023

ÇATALCA ARSA FİYATLARI GÜNCEL 29.12.2022
Çatalca’da arsa ve tarla fiyatlarını konu alacağız bugün. Sizin de Çatalca’da arsanız veya tarlanız var ise bu yazıyı okuyabilirsiniz. Yer alacaklar için bilgilendirme yapacağız. Öncelikle bu yazımız bilgilendirme amaçlıdır.Tabi ki her parseli ayrı ayrı değerlendirip konunun uzmanından bilgi almanız tavsiyemizdir.Bu yazıda genel olarak ortalama fiyatlardan bahsedeceğiz. Buyrun Çatalcada Arsa ve Tarla fiyatlarına göz atalım.
Çatalca’da Arsa ve Tarla Fiyatları

Çatalca’da Mahalle ve Köy fiyatları birbirinden çok farklıdır. Alfabetik sıra ile aşşağı da köy ve mahallerin fiyatlarını sıralıyacağız. Çatalca da toplam 42 köy vardır bunların 16sı merkeze bağlıdır.

Akalan Köyü Fiyatları
Akalan köyü İhsaniye ve Subaşı arasında yer almaktadır. Çatalca merkezden 25 dk mesafededir.Akalan köyünde arsa fiyatları yerlerin tapu durumuna göre değişiklik göstermektedir Tek tapu ve hisseli olarak.Hisseli olanlar çaplı ve muhavakatnameli olarak değerlendirilmelidir.Tek tapu olanlar köye yakınlığı yol durumu elektirik ve alt yapı durumuna göre değerlendirilmelidir buna göre baktığımızda Akalan köyünde tarla fiyatları çaplı olanlar 1500 TL ye kadar çıkabilmekte.Tek tapu yolu olmayan yerler 500 TL ye kadar düşebilmektedir.Köy merkezinde imarlı yerler 2000 TL ye kadar çıkabilmektedir.

Binkılıç Köyü Fiyatları
Binkılıç köyü Subaşı yolundan devam edip akalan ardından Gümüş pınarı geçtikten sonra başlamaktadır Binkılıç’a gelmeden Aydınlar köyü var ancak onu da Binkılıç ile birlikte değerlendireceğiz. Binkılıç Çatalca’nın en Kuzey batısında Tekirdağ sınırındadır. Çatalca merkezden bu köye ulaşmanız 1 saat sürermekte. Binkılıç fiyatları yerin köye yakınlığı, bulunduğu lokasyon ve tapu durumuna göre değişiklik gösterebilir. Binkılıç’da köyünde çayır tapulu bulunmaktadır öncelikle bakacağımız konu Tapunun vasfı olmalı çayır mı tarlamı imarlı arsamı, bu konu önemli. Buna bağlı olarak çayır tapulu yerlerimizde çok çukurda ise su topluyorsa fiyatımız 200 TL olmalı metresi. Eğer yerimiz 10 dönümden büyük tek tapu ve yolu yok ise 300 -400 TL olmalı fiyatımız metresi. Eğer yerimiz aydınlar köyünde köye çok uzak değil ve 10 dönümden küçük ise bu Bin kılıç içinde geçerli eğer köye çok uzak değilse fiyatımız 500 – 600 TL olmalı. Eğer yerimizin çapı varsa kullanılabilen bir alanda ise fiyatımız 800 1000 TL arsı olacaktır. Köy içindeki imarlı yerlerinizin fiyatları 1500 TL olacaktır.

Çakıl Köyü Fiyatları
Çakıl köyü Elbasan ve Murat bey arasındadır. Çatalca merkeze mesafesi 15 dk’dır.Çakıl köyünde fiyatlandırmayı Tapu durumuna yol ve elektirik durumuna göre yapıyoruz.Eğer köye yakın bir lokasyonda kullanılan bir araziye sahipseniz yani çaplı olan ve yolu bulunan. Bu tarlanızın fiyatını 1250 TL ye kadar çıkartabilir.Yeriniz tek tapu ve 5000 dönüme kadar ise ve yolu elektiriği varsa bu fiyatınızı 1000 TL civarlarında tutmaya yetecektir.Eğer çapı yoksa yeriniz 700 tl olcaktır. Eğer yerinizin yolu ve çapı yoksa aynı zamanda hisseli ise ozaman yeriniz 400 tl olacaktır.

Çanakça Köyü Fiyatları
Çanakça köyü ufak tek tapu arazileri ile gündemdedir ve geniş alana yayılmış yerleşimi ile bilinir. Kabakça ve Dağyenice arasındadır. Çanakça’da Tek tapu köye yakın bazı yerlerde imar bulunmaktadır eğer yeriniz tek tapu ve imarlı ise fiyatı 2000 TL’ye kadar çıkabilir.Çanakça’da arazimizin tapu durumu önemlidir Çanakça’da bir çok dere vardır bu derelerin kenarları çayır tapuludur. Çayır tapulu yerler 700 800 TLdir yerine göre değişiklik gösterebilir.Çanakçada parseller 1500 1750 TL bantlarına kadar çıkabilir.

Celepköy Fiyatları
Celepköy bozuk arazisi ile tanılan çok tutulmayan bir bölgedir arazi çok engebelidir köy rakımı yüksek bir tepeye konumlanmıştır, Örencik ve Hisarbeyli arasında Durusu gölüne yakın bir bölgedir. Durusnun koruma havzasında kalmaktadır. Köy içinde imar vardır. Celepköy’de fiyatlar diğer köylere göre geridedir. Bunun bir çok sebebi var başlıca sebepleri arazini yapısı ve Durusu gölünün koruma havsazı olmasıdır fiyatlar 400TL 1000 TL arası değişmektedir.

Çiftlikköy Fiyatları
Çiftlikköy daha önceden bir beldeydi bu sebeple imkanları gayet gelişmiştir.Çiftlikköy geniş ve düzgün arazi ve geniş imar planları ile ön planda bir köydür. Bu köyde bir çok parsel yapılmış tarla vardır bu tarlaların bir çoğunda elektirik mevcuttur.Çiftlikköyün orman kısmına doğru parselllerde mevcuttur ,Çiftlikköy’ün kuzeyine doğru yerlerin fiyatları uygundur 500 700 TL arası.İmarlı parsellerde fiyatlar 1000 1500 TL arasındadır.İmarsız tarlarlarda imakanına göre değişmekte olmakla beraber fiyatlar 800 1200 TL arasındadır.

Dağyenice Köyü Fiyatları
Dağyenice Çanakça ve Örencik arasında yer almaktadır .Merkezden buraya gitmek 30 Dk sürmektedir. Arazisi engebelidir oto yola yakın bir konumda olduğu için tutulan bir köydür tepe kısımlardaki parsellerde çok güzel manzara vardır. Burdaki parseller için fiyatlandırma 800 1400 TL arasındadır.

Elbasan Köyü Fiyatları
Elbasan köyü çatalca merkeze 30 dk mesafedir. Ovayenice ve Çakıl arasında kalmaktadır. Arazisi geniş ve İnceğiz köyüne kadar devam etmektedir .Elbasan köyünün İnceğiz’e doğru olan kısımları daha uygun fiyatlı bölgedir. Elbasan köyünün yakın çevresindeki parselli tarlalarda fiyatlar 1000 1250 TL aralığındadır. Tek tapu tarlalar 800 TL civarıdır. İnceğz tarafına doğru yolu olmayan yerler 400 500 TL bandındadır.

Ferhatpaşa Mahallesi Fiyatları
Ferhatpaşa mahallesi Çatalca merkez mahallelerindendir. Bu bölgede çoğunlukla arsalar imarlıdır .Bazı arsaların ifrazları yapılmışıtır.Bu bölgede yerlerin metre fiyatları bu günlerde 3000 6000 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Gökçeali Mahallesi Fiyatları
Gökçeali mahallesi Çatalca merkez mahallelerindendir.Bu bölgede arsa fiyatları köye yakınlığı ile alakalıdır. Çatalca merkeze 5 km mesafededir. cadde cepheli yerlerde fiyatlar 2500 3000 TL ye kadar çıkmakta. Çapı olan tarlalarda fiyatlar imkan durumuna göre değişiklik göstermekte 1000 TL 2000 TL arası değişmektedir.

Hisarbeyli Köyü Fiyatları
Hisarbeyli köyü fiyatlarını şu şekilde ele alabiliriz. Hisarbeyli Çatalca merkeze uzak köylerdendir Bu bölgede arazi engebelidir. Bir çok bölgesinde çayır bulunmaktadır. Çayır olan yerlerdeki fiyatlar düşüktür 300 500 TL arası. Köye yakın yerlerde metre fiyatı 800 900 TL’dir. Köy içinde imar vardır köy imarlı yerler 1250 1500 TL arasındadır.Tek tapu yerler bu bölgede 400 500 TL civarıdır.

İhsaniye Köyü Fiyatları
İhsaniye köyü fiyatlarını şu şekilde ele alabiliriz.İhsaniye köyü Akalan ve Kabakça köyleri arasındadır . Çatalca merkeze 35 dk mesafededir. Güzel bir arazisi vardır.Yaşanacak köyler arasındadır.Arsa fiyatları parselle göre değişir ortalama 900 1500 TL arasıdır.

İnceğiz Köyü Fiyatları
İnceğiz köyü fiyatlarını şu şekilde ele alabiliriz. İnceğiz köyü fiyatları arazinin yapısına göre değişkenlik göstermekte.İnceğiz köyü Çatalca merkeze yakınlığı ile bilinmektedir 20 dk mesafededir. Burası arazi yapısı olarak alım yaparken dikkat edilmesi gereken köylerdendir. fiyatlandırmanın önünün çok açık olduğu bilinmesi gerekir 500 TL ve 2000 TL arası fiyatlandırma yapılabilir.

İzzettin Mahallesi Fiyatları
İzzettin mahallesi fiyatlarını şu şekilde ele alalım. İzzettin mahallesinin bazı bölgelerinde imar vardır.İzzettin lokasyon olarak Çatalcanın İstanbul içine en yakın mahllesidir.Bölgede Büyükçekmece barajının havza koruması vardır.Bazı yerlerde nato boru hattı vardır bu bilgileri bir emlak danışmanına sorun ve dopru yatırım yapın bölgede çok değişen fiyatlar bulunur 750 TL ve 2500 TL arasında.

Kabakça Köyü Fiyatları
Kabakça köyü fiyat değerlendirmesi. Kabakça köyü Çatalca’nın en beğendiğim köylerindendir. Çok güzel mimariye sahip villaları bünyesinde barındırır, arazisi düzlük ve tepelerden oluşur. Bölgede çok kıymetli parseller vardır. Kabakça köyü fiyatlarını şu şekilde değerlendirebiliriz köye yakın alt ve üst yapısı olan parseller için 2000 TL 2500 TL köye uzak alt ve üst yapısı olmayan parseller için 1000 TL yolu olan kullanılabilir alanlar için 1400 TL civarı fiyatlar doğru olacaktır.

Kaleiçi Mahallesi Fiyatları
Kaleiçi mahallesi fiyat değerlendirmesi. Kaleiçi mahallesi Çatalca merkez mahallelerindendir. Bölgede daha çok villa yapılaşması mevcuttur.Kaleiçi mahallesi imar planları içinde bulunur uzak yerlerinde imar planlarında olmayan kısımları mevcuttur.Kaleiçi mahallesi Gökçeali ve Çatalca merkez arasında kalmaktadır.
Bölgede 2000 7000 TL arasında değişen bir fiyat listesi bulunur.Bu bölge hakkında doğru bilgiyi emlak danışmanınızdan isteyiniz .

Kestanelik Köyü Fiyatları
Kestanelik köyü fiyat değerlendirmesi. Kestanelik köyü Oklalı ve Örcünlü arasında yer almaktadır. Kuzey Marmara Oto Yoluna cephe olan gelişmiş bir köydür. Ulaşım imkanı mevcuttur. Bölgede ifrazı yapılmış arsalar mevcuttur . Kestanelik köy içinde arsaların metre fiyatları 3500 TL 5500 TL arası değişmektedir.İmarlı olmayan parsellerde fiyatlar 2000 TL ve civarıdır. Kestanelik izzettin arası parsellerde bugünlerde 1000 TL civarındadır.

Kızılcaali Köyü Fiyatları
Kızılcaali köyü fiyat değerlendirilmesi.Kızılcaali köyü Arnavutköy Yassıören ve Örcünlü arasında yer almaktadır otobana cephe olan bu köyün arazi yapısı engebelidir.Köye yakın arazilerde kullanıma acık bölgelerde fiyatlar 1500 2500 TL arası değişmektedir.Tek tapu olan araziler 1000 1200 TL arası değişmektedir.

Nakkaş Köyü Fiyatları
Nakkaş köyü fiyat değerlendirmesi. Nakkaş köyü Arnavutköy’e yakınlığı ile bilinmektedir önceden Arnavutköy’e bağlı olan Nakkaş artık Çatalcay’a bağlıdır. Nakkaş’ı bilinmezlikler köyü olarak değerlendiriyoruz. Belediyesinin değişmesi ve köydeki şufa davaları yüzünden bölgede fiyatlar diğer yerlere göre çok uygundur. Nakkaş İzzettin ve Yassıören arasında kalmaktadır. Bölgede parselli kullanıma acık yerlerin fiyatları 1000 TL gibidir ve uzak yolu olmayan geniş bir arazisi bulunu bu bölgelerde 200 TL 400 TL arası fiyatlar bulunmaktadır.

Oklalı Köyü Fiyatları
Oklalı köyü fiyat değerlendirmesi. Oklalı köyü Subaşı Kestanelik arasında yer almakta Kuzey Marmara oto yoluna cephesi bulunmaktadır ve gözde köylerdendir.Bu bölgede yerlerin fiyatları 2000 2500 TL arası değişmektedir.

Örcünlü Köyü Fiyatları
Örcünlü Köyü fiyat değerlendirmesi. Örcünlü köyü Kestanelik ve Kızılcaali köyü arasında yer almaktadır. Kuzey Maramara oto yoluna cephesi bulunmaktadır.Bu bölgede fiyatlar 1500 2000 TL arasında değişmektedir.

Ovayenice Köyü Fiyatları
Ovayenice köyü fiyat değerlendirmesi.Elbasan ve Silivri Ortaköy mahallesi arasında yer almaktadır.Bu bölgede tek tapular 600 800 TL arasıdır. Kullanılabilir parseller atl ve üst yapısı bulunan yerlerde 1500 2000 TL arasıdır.Aksi yerler alt ve üst yapısı olmayanlar 1000 TL civarıdır. Yolu olmayan uzak bölgelerde 700 TL civarıdır.

Subaşı Köyü Fiyatları
Subaşı köyü fiyat değerlendirmesi. Subaşı köyü Oklalı ve Gökçeali arasındadır. Kuzey marmara otoyoluna cephedir. Subaşı parlak bir bölgedir coğrafi yapısı güzel bir bölgedir. Fiyatlar çevreye göre daha yüksektir 2000 4000 TL arası değişir.Esila Emlak Kart 6
05302731122
Whatsapp
Konum
Hemen Ara