ARSAYA YATIRIM YAPMAYAN PİŞMAN OLACAK

ARSAYA YATIRIM YAPMAYAN PİŞMAN OLACAK

Tarla fiyatlarında yükseliş durdurak bilmiyor. Önceden arsa veya tarla yatırımı uzun vadeli olarak düşünülürken artık yatırımcılar bir yılda bile iki kat para kazandırmaya başladı.Doğru yatırımın taşınmaz olduğu yine kanıtlanmış oldu.
Bu Yaza doğru fiyatların yine daha da artması bekleniyor.
Gyrimenkul yatırımları hakkında bilgi veren Egemen duralgil,  “Aslında arsa yada tara yatırımı için biz 10 yılı aşan yatırımları cok daha mantıklı buluyorduk önceden. Ancak artık pandemiyle beraber bu bir yıla indi. Pandemide insanların doğaya ve özel alanlara ilgisinin artmasıyla arazilerde satış patlaması yaşandı. Doğru bir yere yapılacak arazi yatırımından zarar edilmesi imkânsız. Özellike yaza aylarına doğru arazi fiyatlarının daha da artması bekleniyor” dedi.

4 ayda 2 kat yükseldi

İstanbul-Arnavutköy kanal istanbul bölgesi ve yeni şehir proje alanından örnek veren DURALGİL ,  “Burada yeni satışa çıkardığımız 1000 M2 bir arazinin fiyatı 800 bin TL ile 3milyon tl arası değişiyor. Bundan yalnızca 8 ay önce aynı yerlerde benzer arazilerin fiyatı neredeyse yarı fiyatı idi. Bu günlerde artmış yüksek gibi görünen arazilerin fiyatı da yaklaşık 1 sene sonunda çok normalleşecek.  Daha uygun fiyata  arsa bulabilirim umuduyla bekleyen bütün yatırımcılar keşke o gün o fiyata alsaydım diyecek. Örneklerini son zamanlarda çok yaşıyoruz” diye konuştu.

En çok değerlenen bölgeler

En fazla İstanbul ve çevre bölgelerinin değerlendiğini kaydeden DURALGİL, “İstanbul’un yanı sıra Çanakkale ve Trakya değerlendi. Çanakkale Köprüsü’nün açılmasıyla bölge cazibe merkezi haline geldi.Biga bölgesinde fabrikaların çoğalması ve organize alanlarının armasıyla beraber sanayicilerin çoğu tarafından yatırım yapılan bir alan olarak görülmeye başlandı, artık fabrikalar ulaşımın hızlandıgı Çanakkale Biga civarlarına taşınıyor . VE yine Silivri’ye, Çatalca’ya yakın mahalleler istenen bölgelerden. Pandemi öncesine göre 2-3 kat fiyat artmasına rağmen talep görmeye devam ediyor.Çatalca ve silivri bölgeleri değeri artacak yerlerden” açıklamasında bulundu. 

Bunlara dikkat!

Arsa alımı sırasında dikkat edilmesi gerekenler hakkında da bilgi veren Duralgil şunları söyledi: “Tapuya gidip üzerinde herhangi bir haciz vs. var mı diye baktırılmalı ve belediyeye gidip arazinin imar durumu hakkında bilgi alınmalı. Ayrıca tapu niteliğine bakmanız gerekiyor. Alınacak yerin vazfı arsamı tarlamı. Eğer tarlaysa buraya bir yapı yapabilmek için çeşitli yöntemler var. Tabiki ekim, biçim işi yaparsanız.Alınan yer gün geçtikce değerlenecektirde. Hem hobi bahçesi olarak kullanacağım, bir şey ekeceğim hem de kalacağım buraya bir yapı yapacağım diyorsanız herşeyin resmi olmasını istiyorsanız . Elektrik, su, doğal gaz abonelikleri olacak. İmarlı ve ifrazlı bir arsa olması gerekiyor.”

05302731122
Whatsapp
Konum
Call Now ButtonHemen Ara