Arnavutköy Taşıma Arsası fiyatları güncel

Arnavutköy Taşıma Arsası fiyatları güncel

Arnavutköy Taşıma Arsası fiyatları güncel. Transfer arsası nedir önce buna bir bakalım.
Arnavutköy’de taşıma arsası nedir? Transfer arsası ne işe yarar ve ne için kullanılır ? Taşıma arsası nerden temin edilir? Taşıma arsası alımı transfer arsası satımı konularını ele alıyoruz.

Transfer Arsası Nasıl Anlaşılır Neden Transfer Arsası Var.
Taşıma arazisinin amacı yapılan inşaatta kulanım alanını genişletmektir. Peki neden ve nasıl soruları hemen aklımıza takılıyor bunun cevabını bu yazımızda vereceğiz. Taşıma arazisi ilgili belediyenin (arnavutköy belediyesi ) yapı için kullanılmayacak alanlarını İstanbul Büyük şehir belediyesine gönderip değerlendirdiği alanlardır.
Hangi şartlarda bir arsaya yapı yapılmaz bunlardan bahsedelim
1-Üzerinden yüksek gerilim tellerinin geçtiği arsalar ve belli oranda tele yakın olan arsalar,
2-Sulak araziler, dere yataklarına yakın araziler
3-zemin etüdü sağlam olmayan araziler.

Taşıma arazileri ikiye ayrılır 1.yys (yapı yaklaşım standardı), 2. ağaçlandırma bu iki taşıma çeşidinin birbirinden ayıran bir özellik var ve fiyatları da birbirinden farklıdır. Yys taşıması aldığımızda inşaat alanının tamamına kadarını kullanabiliyoruz ,ağaçlandırma taşımasında inşaat alanının yarısına kadar kullanabiliyoruz. Kısacası bu çok daha derin teorik açıklamalarda bulunmak mümkün ama burada kafa karıştırmanın lüzumu yok.
Gün İtibari ile taşıma arsaları fiyatları
14.01.2023 tarihinde taşıma arsalarının fiyatları :Ağaçlandırma taşımaları 12.500 TL den başlayan fiyattadır.
14.01.2023 tarihinde taşıma arsalarının fiyatları :Yys (yapı yaklaşım standardı) Taşımaları 18.000 TL den başlayan fiyattadır.

YYS : Zemin etüdü sağlam olmayan arazilere verilmiş , ilk çıkan taşımalardandır ve daha avantajlıdır fiyatları bu yüzden yüksektir.
Ağaçlandırma taşıması : Günümüzde hala yenileri çıkmaya devam etmektedir. tel altları kamulaştırıldıkça da devam edecektir.


Bir arsa üzerindeki imar hakkının tamamının veya bir kısmının kullanım hakkının yasaklanması neticesinde , bahsi geçen arsanın imar hakkını başka bir arsa üzerinde kullanması hakkına transfer arsası (Taşıma arsası) denir. Eğer arsanızın imar hakkını kullanmanıza izin verilmiyorsa ilgili belediye bu konuyu İl Belediyesine müracat ederek arsanızın haklarını başka bir arazi üstünde kullanmanız için izin ister. Bu şahsi ve tek tek yapılmaz belediye belirli bir bölgeyi il belediyesine sunar kabul edilirse tüm bölge bu haktan yararlanır.

Esila Emlak Kart 6
05302731122
Whatsapp
Konum
Call Now ButtonHemen Ara