Arnavutköy Karaburun Mahallesi Arsa Alınır Mı?

İlan Detayları

Arnavutköy Karaburun Mahallesi arsa alınır mı? Sorusu, bir arsa yatırımı yapmak isteyen kişiler tarafından en çok merak edilen ve araştırılan sorulardan biridir. Özellikle satın aldığı bu arsanın ileride değerlenmesi sayesinde önemli bir kar elde edebilmek veya bizzat kullanarak bu arsayı değerlendirmek isteyen kişiler için, bir arsanın tercih edilebilirliğini etkileyen pek çok önemli husus bulunmaktadır.

Bu konuda da en önemli noktalardan biri, arsanın bulunduğu bölge ve mahallenin sahip olduğu özellikleri, değeri ve potansiyelidir. Bu bağlamda, İstanbul Arnavutköy’ün mahallelerinden biri olan Karaburun konusunda da kişiler, bu mahalleden bir arsa almanın mantıklı olup olmayacağını merak etmekte ve araştırmaktadır.

Özellikle yatırım konusunda Karaburun Mahallesi, arsa yatırımı konusunda yükselen değerlerden biri olarak kabul edilirken, merak edilen bu sorunun cevabı da evet olacaktır.

karaburun

Arnavutköy Karaburun Mahallesi’nden Neden Arsa Alınır?

Arnavutköy Karaburun Mahallesi’nden neden arsa alınır? Sorusuna yanıt olarak; Öncelikle Karaburun Mahallesi, sahip olduğu mevkii, içerisinde barındırdığı imkanlar ve özellikler ile dikkat çeken bir yer olarak, özellikle İstanbul Boğazı girişine denizden yalnızca 29 kilometre uzakta bir sahil mahallesi olması nedeniyle dikkat çekmektedir.

Arnavutköy’e 25 kilometre uzaklıkta bulunan bu mahallenin en önemli özelliği ise Avrupa yakasında Kilyos Plajı’nın ardından merkeze en yakın 2. Plaja sahip olmasıdır. Bu nedenle İstanbul’un Avrupa yakasında en çok ziyaret edilen plajlardan birine sahip olan Arnavutköy Karaburun Mahallesi, arsa yatırımı yapmak isteyenler için harika bir tercih olacaktır.

Henüz çok fazla değeri bilinmese de çok sık tercih edilen ve hem turistik hem de tatil açısından önemli bir potansiyele sahip olan Karaburun, yavaş yavaş önemli yatırımlar ile değerini arttıran bir mahalle olarak, bu mahalleden bir arsa sahibi olacak kişiler için de büyük bir kar fırsatı sunmaktadır.

Sahil mahallesi olması ve barındırdığı plajın hem Avrupa yakası hem de İstanbul genelinde önemli bir yeri olması nedeniyle kesinlikle arsa yatırımı konusunda ileride bu bölgede yerleşimin, nüfusun artması ve yatırımlara açık olması nedeniyle önemli tercihlerden biridir.

Arnavutköy Karaburun Mahallesi İmkânları

Arnavutköy Karaburun Mahallesi, yalnızca sahip olduğu konum ile değil, bunun yanı sıra içerisinde barındırdığı imkanlarla da önemli bir arsa yatırımı tercihi olmaktadır. Öncelikle oldukça az nüfusa sahip bir yer olsa da yaz aylarında büyük bir kalabalığa sahne olan Arnavutköy Karaburun Mahallesi imkanları da oldukça yeterlidir. Bu imkanlar arasında başlıca bahsedilebilecek olan imkanlar şöyledir;

 • Sosyal yaşam açısından 3 adet büyük parka sahiptir.
 • Mahallenin merkezinde kişilerin sağlık hizmetlerinden yararlanabileceği bir Aile Sağlığı Merkezi bulunmaktadır.
 • Çocukların eğitimlerini görebileceği bir İlkokula sahiptir.
 • Arnavutköy’e 25, İstanbul Boğaz girişine 29 kilometrelik bir uzaklıktadır.
 • Satın alınabilecek ve yatırım yapılabilecek önemli konumlarda pek çok arsa imkanı bulunmaktadır.
 • Hem yıl içerisinde hem de yaz aylarında ziyaretçi bakımından önemli bir potansiyele sahiptir.

Yatırım Yapmak Ve Detaylı Bilgi İçin

Esila Emlak Arnavutköy

0212 597 03 03

0530 273 11 22

0543 717 61 91

İlan Bilgileri

 • TL
 • Telefon05302731122
 • İlan No#653876
 • LokasyonAtnavutköy/Karaburun
 • İlan TürüSatılık
 • TipiArsa
 • Metrekare600

Emlak Danışmanı

Danışmana Mail Gönder

Paylaş
Ödenecek Taksitler
1.299
05302731122
Whatsapp
Konum